Menu → Ewa Farna Blog Soutěže Bleskovky Diplomy Galerie FansWebSpeciál Facebook


Hlasuj pro Ewu v anketě Český slavík Mattoni!


Připomeňte si s námi koncert z pražské Lucerny! Koncert z roku 2009 si můžete pustit na FansWebu po kliknutí na banner!DESKA LEPORELO

Objednávejte nyní zde : http://www.bontonland.cz/ewa-farna-leporelo/Přidej se k nám na Facebook a nic ti z našeho webu neunikne!!!Spolupracujeme:


AKTUÁLNĚ NA FANSWEBU:

Chystáme návrat a žijem příběh z Leporela! :)

Vaše snaha bude marná nejlepší je Ewa Farna!

Duben 2010


Eska Music Awards 2010→ Fotky!

25. dubna 2010 v 20:22 | Klimik |  Fotky EF

free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
Pro další fotky klikněte na →Celý Článek!

Eska Music Awards 2010→ Videa!

24. dubna 2010 v 0:11 | Klimik |  Videa EF
Ewa vystupovala v polsku na soutěži ESKA MUSIC ARWARDS! FansWeb vám jako první přináší videa z vystoupení:)Kopítovat se zdrojem!

Anděl 2009 - Komu rozdal Wronka ceny?!

23. dubna 2010 v 22:09 | Klimik |  News

Když se slavný mecenáš a »tvůrce« zpěvačky Ewy Farné (16) Lešek Wronka (49) stal před dvěma lety držitelem licence ke slavnostnímu udílení cen Akademie populární hudby, ovládl doslova Ceny Anděl! Ocenění totiž získávají jeho blízcí!
Zpěvačkou roku se letos stala právě jeho svěřenkyně Ewa Farna, zpěvákem roku její »krajan« z Těšína Tomáš Klus (23)! A hattrick v podobě vítězství Objevu roku, Videoklipu roku a Alba roku náleží kapele Charlie Straight, jejíž členové chodili na stejnou základní školu jako Ewa! Je to protekce, jen náhoda, nebo je oblast Českého Těšína místem s největší koncentrací hudebně nadaných lidí? Moudří už vědí!

zdroj: lowe-ewa.blog.cz

4. ročník festivalu OUT OF HOME

22. dubna 2010 v 21:18 | Klimik |  News
Festival OUT OF HOME bude letos zjišťovat, jak umí naložit děti z dětských domovů se svým volným časem, zahrají a zazpívají k tomu Ewa Farna, Clarinet Factory, Navigators, Eddie Stoilow a další.
Již počtvrté se bude v Praze konat hudebně-zážitkový festival OUT OF HOME. Tato akce upozorňuje především na problematiku mladých lidí, kteří v osmnácti letech opouštějí dětské domovy a začínají svůj samostatný život.


Zhruba 250 dětí z dětských domovů si 15. května na různých místech hlavního města vyzkouší hru, která by měla prověřit, jak umějí naložit se svým volným časem. Na více než deseti stanovištích bude na účastníky celodenního klání čekat celá řada dovedností a aktivit, se kterými se mohou setkat i v běžném životě, ale doposud o nich nevěděly, nebo neměly příležitost na ně narazit.

Hlavním cílem hry je ukázat dětem, jak mohou trávit efektivně svůj volný čas, aniž by musely za tyto koníčky utrácet mnoho peněz a zároveň měly možnost navázat kontakt s okolím a získat například nové přátele. Kromě toho, že navštíví například galerii nebo kino, zkusí si také in-liny, boulder, jízdu na kole a breakdance.

V souvislosti s Evropskou akcí o drogách (EAD), do které se zapojil i organizátor festivalu - o.s. Mimo domov, se v rámci zážitkové HRY bude také hovořit o drogách, rizicích spojených s jejich užíváním a možné prevenci. Právě plnohodnotné trávení volného času může mladým lidem napomoci k tomu, aby neměli potřeby a tendence užívat návykové látky.

Součástí projektu OUT OF HOME jsou dva koncerty, které jsou určeny jak dětem z dětských domovů z celé České republiky, tak široké veřejnosti. První koncert, kde vystoupí Ewa Farna, se bude konat 15. května v KC Vltavská, druhý je naplánovaný na 23. května v Divadle Archa.

"Vždycky ráda podpořím dobrou věc. Přijde mi, že se hodně podporují dětské domovy, ale nikdo moc nemyslí na to, co bude s dětmi potom. Jsem ve věku, kdy si sama začínám organizovat vlastní věci a není to pro mne vždy lehké. Tím spíš si neumím představit, jak těžké je to pro tyto děti. A tak mám velkou radost, a moc se těším na koncert, kterým mohu podpořit tento dobrý záměr, " říká Ewa Farna.

Svou novou desku, která se bude také jmenovat OUT OF HOME, na festivalu pokřtí prestižní hudební uskupení Clarinet Factory se svým letitým spolupracovníkem, hudebníkem Alanem Vitoušem. Jako hosté vystoupí Lenka Dusilová a Epogue Quartet. O malé překvapení se postarají Navigators, kteří v Arše představí premiérově svou úplně novou hudební polohu a přidá se i Iván Gutiérrez se svou kapelou MADERA.

Letošní OUT OF HOME bude navíc propojen i s hrdinou nového filmu Jana Svěráka "Kuky se vrací". Příběh medvídka, kterého vyhodí maminka malého astmatického chlapce Ondry do popelnice, je plný zvratů a napínavých dobrodružství. Kuky se na cestě domů setkává s nejrůznějšími postavami, potká dobro i zlo, čelí nástrahám. Každý se musí vypořádat s životními překážkami po svém, stejně tak i děti, které odcházejí z dětských domovů v osmnácti letech.

Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem dětí, které žijí mimo svůj původní a přirozený domov, jak vyplývá z údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání. Jejich počet navíc neustále roste. Podle informací ČTK vyrůstá v dětských domovech a výchovných a diagnostických ústavech kolem 8 000 dětí . "Návrat do reálného života ve chvíli, kdy dosáhnou osmnáctého roku, je pro ně velice obtížný. Tento nezvládnutý přechod do nové etapy mimo zdi dětského domova se podepisuje na kvalitě jejich dalšího uplatnění," říká Chábová.

Během letošního festivalu bude proto rovněž představeno několik neziskových organizací, které se zabývají projekty zaměřenými na integraci dětí z dětských domovů do běžného života. Patří k nim například obecně prospěšná společnost Rozmarýna, která provozuje CAFÉ ROZMAR. Jde o první domácí sociální firmu zaměřenou na podporu a zaměstnávání mladých lidí po odchodu z dětských domovů. "Café Rozmar nabízí vždy šesti mladým lidem z dětského domova pracovní místo na pozicích pomocný kuchař, číšník, servírka. Po dobu sedmi měsíců, které zde mohou strávit, se tito tzv. tréninkoví zaměstnanci učí osvojovat pracovní návyky, zvládat běžné životní situace a získávají praxi," vysvětluje Simona Bagarová, PR manažerka Rozmarýny.

Farna vyrostla do krásy: Stala se z ní sexy kočka!

22. dubna 2010 v 21:16 | Klimik |  News


Ač patří udílení sošek Akademie populární hudby k nejprestižnějším tuzemským soutěžím, co se týče oblečení, tak to hvězdy hudebního nebe rozhodně nepřehánějí s okázalostí a dávají tak Andělům jistý nádech svéráznosti a pohody.
V plné parádě a v duchu svého stylu se na slavnostním večeru ukázala moderátorka Tereza Pergnerová, zpěvačky Aneta Langerová a Ewa Farna, nebo misska Hana Věrná.

EWA FARNA: Této slečně bude sedmnáct?
Zpěvačka Ewa Farna během několika let v showbyznysu neskutečně zženštěla.
Z ošklivého káčátka se stala krásná slečna, která má svůj lehce punkový styl. Pro svého Anděla si přišla celá v černém. Ewa si oblékla  propínací sako a kožené kalhoty.
Smutně vypadající model oživila velkým množstvím bižuterie a dobře padnoucími botami na vysokém podpatku. Silně nalíčené oči byly tou pravou tečkou.

zdroj: alisek69.blog.cz

Promienti- 19.4.2010

20. dubna 2010 v 21:47 | Klimik |  Videa EF

Ewa - Anděl 2009 Fotky/2

20. dubna 2010 v 21:45 | Klimik |  Fotky EF
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host
free image host

zdroj: lowe-ewa.blog.cz 

Scan z AHA!

19. dubna 2010 v 20:13 | Klimik |  Scany z časopisů
Zdroj na Fotce!

Aneta Langerová: Ráda jsem Ewě pogratulovala

19. dubna 2010 v 20:12 | Klimik |  News
V sobotu 17. dubna byly rozděleny ceny Akademie populární hudby Anděl 2009. Zpěvačkou roku byla zvolena Ewa Farna a Aneta Langerová, jež zvítězila v kategorii Skladba roku, se v rozhovoru vyjádřila, že jí k ocenění pogratulovala s radostí.
Když jste loni vydala své aktuální album Jsem, hovořila jste o tom, že má být především o zpěvu. Nemrzí vás už jen z toho důvodu, že jste se nestala zpěvačkou roku?
Strašně ráda jsem pogratulovala Ewě Farné, protože si myslím, že si tu cenu zaslouží. Je na české hudební scéně docela dlouho a myslím, že bylo na čase, aby ji akademici ocenili. Když člověk dostane cenu, má z ní samozřejmě radost. Je ale důležité umět se dělit a rozhodnutí akademie sama v sobě pochopit. Vůbec se nedivím, že vyhrála Ewa. Jsem za to ráda. Semínka radosti by se měla rozsévat rovnoměrně, protože každý z nás dělá, co může.

Langerová předala štafetu Farné!

19. dubna 2010 v 20:12 | Klimik |  News


Letošní ceny Anděl 2009 ovládla skupina Charlie Straight, která si v sobotu večer (17. 4.) odnesla hned tři ocenění. Zpěvákem roku se stal Tomáš Klus, zpěvačkou Ewa Farna. Ta si letos vyměnila místo s Anetou Langerovou, která bodovala s hitem Bezvětří v kategorii Skladba roku.

"Je to neskutečné, pořád jsem strašně překvapená. Byl to můj tajný sen vyhrát tuto cenu. A splnil se," svěřila se Farna.
Anetu Langerovou to, že letos jako zpěvačka nezabodovala, prý vůbec nemrzelo. "Nemusím přece vyhrát všechno. Je fajn, že to dostala Ewa. Vzpomínám si, že když jsem vyhrála svého prvního Anděla, tak jsem myslela, že se tady rozplynu a rozkouskuju. Moc jí to přeju. Ta holka má velký talent, umí člověku udělat radost a na pódiu je jako ryba ve vodě. Myslím, že není co řešit," pochválila Aneta svou nástupkyni.

Andělským večerem provázela moderátorka Tereza Pergnerová, pro kterou to byl už několikátý pokus o návrat na výsluní. Na pódiu se setkala i s Leošem Marešem, který byl tentokrát na humor skoupý. "Leoši, víš, že už nemůžeš dostat Anděla? Už nám z Tebe udělali akademika," vtipkovala v průběhu večera Tereza.


zdroj: lowe-ewa.blog.cz

Ewa Farna na Cenách Anděl 2009→Videa!

18. dubna 2010 v 12:30 | Klimik |  Videa EF
Ewa včera zvítězila na Cenách Anděl 2009 v Kategorii Zpěvačka Roku! Gratulujeme:) Exkluzivně pro vás máme videa z jejího vystoupení a z převzetí Anděla! Video jsou z našeho Youtube Kanálu!=) Tak se koukejte, a bavte se!xD

Ewa Farna - Toužím (vystoupení Ceny Anděl 2009)Ewa Farna - Zpěvačka Roku 2009 - Děkování a přebírání Anděla:)
Videa z našeho Youtube Kanálu!

FansWeb vám přínáší kompletní Report s Cen Anděl 2009!

Ewa Farna na Cenách Anděl 2009→Fotky!

18. dubna 2010 v 12:21 | Klimik |  Fotky EF
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

free image hostfree image hostfree image host


      free image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image host

Více fotek po kliknutí na Celý Článek!

Hudebním ANDĚLŮM dominovali Charlie Straight. Zpěvačkou roku je Ewa Farna.

18. dubna 2010 v 12:17 | Klimik |  News
Tři ceny si z živě vysílaného udílení cen Anděl 2009 odnesli Charlie Straight, zpěvákem roku je Tomáš Klus, zpěvačkou Ewa Farna a Marie Rottrová byla moderátorkou Terezou Pergnerovou uvedena do Síně slávy.
Vyhlášení hudebních cen Anděl 2009 zahájila moderátorka večera Tereza Pergnerová minutou ticha. Ve stoje publikum v den státního smutku uctilo památku polských obětí leteckého neštěstí u Smolenska.
Objevem roku se stala kapela Charlie Straight z Třince. Skupina si odnesla Anděla i za nejlepší videoklip, a to k písni Platonic Johny. Svůj úspěch nakonec korunovala ziskem sošky za album roku She´s a Good Swimmer a stala se tak držitelem nejvyššího počtu hudebních ocenění za rok 2009.

Tomáš Klus byl Akademiky populární hudby vyhlášen zpěvákem roku, Anděla dostal za album Hlavní uzávěr splínu. Cenu mu předávala Anna K., která poděkovala všem za podporu v jejím boji s vážnou nemocí.
Aneta Langerová si sošku Anděla v kategorii Skladba roku odnesla za píseň V bezvětří. Skupinou roku se stala skupina Monkey Business, která loni vydala album Twilight of Jesters. Akademici, kteří volili během přímého přenosu přímo v sále, nakonec Andělem za Zpěvačku roku ocenili Ewu Farnou.
Do Síně slávy byla za celoživotní přínos hudbě uvedena Marie Rottrová. "Jsem hrozně dojatá, ale nebrečím. Vážím si přízně, ocenění akademie," prohlásila osmašedesátiletá zpěvačka a poděkovala rodině, svým nejbližším, ale také všem autorům, vydavatelstvím a posluchačům, kteří chodí na její koncerty a kupují si její alba.

Výsledky v celém článku

Na hudebních Andělech zabodovali Ewa Farna a Tomáš Klus

18. dubna 2010 v 12:16 | Klimik |  News
Třinecká skupina Charlie Straight získala tři hudební ceny Anděl za rok 2009, mimo jiné za album roku. Zpěvákem roku je Tomáš Klus, nejlepší zpěvačkou byla zvolena Ewa Farna a skupinou roku Monkey Business. Rozhodli o tom členové Akademie populární hudby v přímém přenosu televize Nova. Do Síně slávy byla uvedena zpěvačka Marie Rottrová.
Osmašedesátiletou Rottrovou ocenilo publikum v Incheba aréně potleskem vstoje. "Jsem hrozně dojatá, děkuju vám. Ale jsem tvrdej člověk a nebrečím," poznamenala zpěvačka.
Charlie Straight, kteří loni debutovali s albem She's a Good Swimmer, proměnili všechny tři nominace. Farna získala Anděla za album Virtuální. "Je to pro mě opravdu šok," přiznala rodačka z Třince.
Další třinecký rodák Klus byl oceněn za desku Hlavní uzávěr splínu. Skupina Monkey Business získala Anděla za nahrávku Twilight Of Jesters. Nejprodávanější deskou loňského roku je album V Lucerně Jaromíra Nohavici. Zpěvačka Aneta Langerová vyhrála kategorii skladba roku s písní V bezvětří.
Slavnostní večer začal minutou ticha za oběti leteckého neštěstí, při němž před týdnem u Smolenska zahynul polský prezidentský pár a další představitelé země.

Zpívalo se živě

Nominovaní interpreti v hlavních kategoriích v Incheba aréně zazpívali živě, akademii hlasovali bezprostředně po jejich vystoupení. Velkého potlesku se dočkala i zpěvačka Anna K., která přišla předat ocenění pro zpěváka roku. Divákům a fanouškům poděkovala za podporu, které se jí od nich dostává v jejím boji s rakovinou prsu.
Slavnostnímu večeru předcházely spory ohledně způsobu organizace hlasování. Mimo jiné byla před měsícem zrušena nová podmínka nutné účasti interpretů, neboť několik umělců pohrozilo vystoupením z akademie. Skupina Sunflower Caravan také kritizovala pořadatele za to, že nominovaní na ceny v kategoriích klip roku a objev roku byli nakonec vyřazeni z živého vystupování na předávacím večeru.

Ewa Farna: Splnil sa mi tajný sen

18. dubna 2010 v 12:15 | Klimik |  News
Ewa Farna bola v sobotu večer (17.4.) v pražskej Incheba Aréne najmladšou ocenenou v 19. ročníku udeľovania výročných cien českej Akadémie populárnej hudby Anděl 2009. Táto sympatická dievčina z Vendryne pri Třinci, ktorá bude mať v auguste ešte iba sedemnásť, získala sošku Anděla v kategórii speváčka roka. Prispel k tomu jej najnovší album Virtuální, vydaný v októbri 2009. V trojici s ňou bola nominovaná aj Aneta Langerová a Klára Vytisková, speváčka skupiny Toxique.

"Nedúfala som v to, že toho Anděla budem mať. Bol to taký môj tajný sen, že možno za desať rokov, ale to, že akadémia mi dnes priznala túto krásnu sošku, som nadšená. Chcela by som samozrejme naďalej spievať, možno by som skúsila aj iný hudobný štýl, uvidíme," povedala Farna pre TASR. O dva roky ju čaká maturita, chystá sa na  vysokú školu, záujem má o právo a politológiu. V roku 2006 vydala debutový album Měls mě vůbec rád. Dva albumy, Sam na sam (2007) a Cicho (2009) vydala v Poľsku, kde má rovnako úspech, fanúšikovia z Poľska za  ňou prišli v sobotu večer aj do Prahy.     
Kategória spevák roka zažila ešte väčšie prekvapenie, z trojice Petr Kolář, Jaromír Nohavica a Tomáš Klus získal Anděla ten najmladší a najmenej známy, 23 ročný rodák z Třinca Tomáš Klus. Nomináciu mal už minulý rok, na druhý pokus to Tomášovi vyšlo. "Vlani som bol nominovaný na objav roka a teraz držím sošku ako spevák roka, musím sa naučiť poriadne spievať, aby som to obhájil," povedal s úsmevom pre TASR. Tomáš vydal dva albumy, Cesta do  záhu(d)by (2008) a Hlavní uzávěr splínu v októbri 2009, vďaka ktorému aj cenu získal. "Úprimne povedané, pre mňa ďalším obrovským ocenením dnešného večera bolo to, že som sedel vedľa Jarka Nohavicu. Klepal som sa v momente, keď som dosadol na stoličku vedľa neho, kolená sa mi možno triasli viac ako keď som si šiel pre sošku."     
Nominovaná trojica v kategórii skupina roka, to boli tri známe skupiny, Kabát,  Monkey BusinessVypsaná fixa. Akademici dali hlas skupine Monkey Business, ktorá minulý rok vydala už šiesty štúdiový album Twilight Of Jesters. Ich Anděl bol už dvanástym, ktorý doteraz získali. "Táto cena je špeciálna práve tým, že je v desiatom výročí fungovania skupiny Monkey Business. Pre nás je to pekný a milý darček k tým desiatym narodeninám", uviedol pre TASR spevák skupiny Matěj Rupert.     
Aneta Langerová si z Incheba Arény odniesla Anděla za skladbu roka, stala sa ňou pieseň V bezvětří z tretieho štúdiového album Jsem, ktorý vydala v novembri minulého roku. "Je to cena za pieseň, čo je úžasné, Anděla za  pesničku roka som ešte nedostala, takže ďalšia dobrá cena

do zbierky. Je to fajn, že na takých pesničkách môžem stavať a spievať ich ľuďom. Prajem si, aby moje koncertovanie nikdy neskončilo." Motivácia do ďalšej práce je  pre Anetu jednoduchá, byť nejakým spôsobom užitočná, nielen spevom ale aj podporou rôznych projektov, ktoré si to zaslúžia.      
Tri nominácie na tri sošky Anděla, za album roka She's A Good Swimmer, ako objav roka aj za videoklip roka k piesni Platonic Johny získala štvorica chlapcov z Třinca, ktorí si hovoria Charlie Straight. Pri ich úspechu je na mieste otázka, akého privítania sa im dostane doma. "Pre Třinec je to príjemná správa, myslíme si, že pani starostka bude rada a  možno bude viac podporovať kultúru," znela ich odpoveď. Hrajú od augusta 2006, "s každým rokom nás to baví viac a vidíme aj výsledky, posúva nás to stále dopredu, vidíme, že to má zmysel." Mladí muzikanti si želajú, aby diváci z ich koncertov odchádzali s dobrým pocitom a aby im fanúšikovia pribúdali.  "Myslím, že tento ročník s dvoma novinkami, keď hrajú nominované kapely v ten večer a akademici v priamom prenose hlasujú, sa osvědčil. Som veľmi spokojný, pretože ten model je správny, publikum aj televízni diváci videli hrať nominované kapely, dnes to boli vo väčšine mladé a nové kapely, ktoré sa za normálnych okolností do  komerčnej televízie nedostanú. V tomto modeli budeme pokračovať aj v budúcom ročníku, chceme ešte viac komunikovať s hudobnou branžou, aby zahrali všetci nominovaní. Dnes večer nám chýbala kapela Kabát a Jarek Nohavica, aj keď ten nakoniec prišiel na poslednú chvíľu," uviedol pre  TASR Lešek Wronka, šéf organizačnej spoločnosti udeľovania cien Lewron music center.

zdroj: lowe-ewa.blog.cz

Charlie Straight, Tomáš Klus, Ewa Farna... aneb 5 Andělů pro Třinec

18. dubna 2010 v 12:14 | Klimik |  News

Pětkrát Třinec, dvakrát Ostrava a k tomu Aneta Langerová a Monkey Business - to jsou výsledky cen Anděl za loňský rok, které včera večer v pražské Incheba Areně vyhlásila Akademie populární hudby.

Ve všech třech kategoriích, kde byla nominována, triumfovala mladá třinecká kapela Charlie Straight. Zabodovala v kategoriích album roku (She's a Good Swimmer), objev roku a videoklip roku (Platonic Johny). Do Třince putují taktéž ceny pro zpěváka a zpěvačku roku, z nichž se radují Tomáš Klus a Ewa Farna.

Do nedaleké Ostravy putují dvě speciální ceny. Ocenění za nejprodávanější album roku 2009 si díky svému koncertnímu záznamu V Lucerně převzal písničkář Jaromír Nohavica a do Síně slávy byla uvedena zpěvačka Marie Rottrová.

Pouhé dvě ceny zamíří mimo Moravskoslezský kraj, a to díky Anetě Langerové, jejíž píseň V bezvětří se stala skladbou roku, a Monkey Bussiness, kteří byli vyhlášeni skupinou roku.

Pro úplnost připomeňme, že hlavnímu ceremoniálu v úterý předcházelo ještě vyhlášení žánrových cen, jejichž vítězi se stali Květy (Alternativní hudba), Green Smatroll (Ska & Reggae), Jaromír Honzák Quintet (Jazz & Blues), BraAgas (World music), Žamboši (Folk & Country), Mythematica (Elektronická hudba), BPM (Hip-hop) a Negative Face (Hard & Heavy).

Zpěvačka roku: Ewa Farna

Ewa Farna a Tomáš Klus získali sošku za nejlepší zpěváky

18. dubna 2010 v 12:12 | Klimik |  News
V pražské Incheba Aréně byli v sobotu večer vyhlášeni vítězové hudebních cen Anděl za uplynulý rok.
Slavnostnímu večeru, který byl zahájen minutou ticha za oběti polské letecké tragédie, dominovala skupina Charlie Straight, která získala tři sošky.
Úvod Andělů se nesl v duchu vzpomínky na oběti nedávného leteckého neštěstí předních polských představitelů u Smolenska. Moderátorka večera Tereza Pergnerová vyzvala publikum, aby povstalo a uctilo minutou ticha památku obětí, nad nimiž "bohužel Andělé nestáli".

Objevem roku se stala třinecká kapela Charlie Straight. Skupina si odnesla Anděla i za nejlepší videoklip, a to k písni Platonic Johny. Svůj úspěch korunovala ziskem sošky za album roku She´s a Good Swimmer a stala se tak držitelem nejvyššího počtu hudebních ocenění za rok 2009.

Tomáš Klus byl vyhlášen zpěvákem roku, Anděla dostal za album Hlavní uzávěr splínu. Cenu mu předávala Anna K., která poděkovala všem za podporu v jejím boji s vážnou nemocí. Klus porazil Petra Koláře a Jaromíra Nohavicu. Ten se sice oproti původnímu předpokladu slavnostního ceremoniálu zúčastnil, ale jako jediný z trojice nominovaných nezazpíval živě.

Triumf Anety Langerové

Píseň V bezvětří z repertoáru Anety Langerové získala titul Skladba roku. V této kategorii byly také nominovány písně Hledá se žena od formace Mandrage a Anděl od muzikanta Xindla X.

Skupinou roku se stala a sošku Anděla si domů odnesla formace Monkey Business, která vloni vydala desku s názvem Twilight Of Jesters. Monkey Business porazili kapely Kabát a Vypsaná fixa.

Akademici zvolili jako nejlepší zpěvačku Ewu Farnou. Šestnáctiletá interpretka byla ze zisku Anděla evidentně v šoku. "Od akademie jsem ještě nikdy nic nezískala, je to pro mne šok. Chtěla bych akademii poděkovat i za všechny mladé kapely, které ocenila," uvedla zpěvačka, která se podle svých slov velice těšila na živé vystoupení. Cenu jí předal generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.


Ewa - Ceny Anděl 2009

17. dubna 2010 v 22:46 | Klimik |  Fotky EF
imagebam.comimagebam.comimagebam.com

Ewa získala Anděla v kategorii Zpěvačka Roku 2009

Ewa Farna získala cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku

17. dubna 2010 v 22:45 | Klimik |  News

Ewa Farna získala cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku
Ewa Farna obdržela cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Farna patří mezi nejvýraznější mladé zpěvačky na české hudební scéně.
Zpěvu se věnovala od dětství a v roce 2006 vydala svou debutovou desku Měls mě vůbec rád spolu se stejnojmenným hitem. Za toto album obdržela řadu ocenění včetně platinové desky za prodej více než 20 tisíc nosičů a získala titul Objev roku Českého slavíka v roce 2006. O rok později nahrála v pořadí druhé album Ticho, které propagovala na svém historicky prvním koncertním turné po České republice.
Díky dobré znalosti polského jazyka uspěla zpěvačka také na polském trhu, kde vydala desky Sam na sam či Cicho. Jejím zatím posledním hudebním počinem je nahrávka Virtuální.